Tramhalte Homomonument

In het Parool: Het is vandaag precies dertig jaar geleden dat zich een bonte menigte aan de voet van de Westertoren verzamelde: de burgemeester, politici, artiesten en 'gewone Amsterdammers'. Allen van de partij voor de officiële onthulling van het Homomonument. 

Dertig jaar later wordt het jubileum gevierd met een naamswijziging van de dichtstbijzijnde tramhalte. Die gaat tot en met 7 september voorlopig door het leven als tramhalte Homomonument en is in een regenboogjasje gehesen. In de tram zelf wordt sinds kort naast het Anne Frank Museum nu ook het Homomonument aangekondigd op het omroepbandje. 

Daarnaast gaat dinsdagavond de documentaire Monument van Trots in prèmiere en wordt op zaterdag 14 oktober feest gevierd in Paradiso: artiesten die in de afgelopen decennia rondom het monument optraden, klimmen dan opnieuw het podium op.

Het monument moet homoseksuele mannen en vrouwen steunen in hun strijd tegen onderdrukking en discriminatie.  Lees meer op Parool.nl.

Foto: Parool/ Josien Wolthuizen

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Tussen geheim en vrijheid

Breaking Walls: de Chinees-Nederlandse queer activist Hoi Yi leeft tussen twee werelden, zijn persoonlijke worsteling zie je in deze geanimeerde, hybride documentaire op VPRO.

Lees verder

Samen met pensioen

'Mijn partner is bang dat ze in een zwart gat valt, heeft geen speciale hobby's dus dat wordt zwaar leunen op mij. Ik zie dat totaal niet zitten en vind het heerlijk om alleen te zijn. Wat zou jij doen?'

Lees verder

My Circus

Ellen von Unwerth's magische circus: de expositie toont 160 iconische foto's van modellen en popartiesten waarin vrouwelijkheid, speelsheid, erotiek en fashion centraal staan, te zien vanaf 31 januari 2026.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden