Veilig in de klas

Scholen worden verplicht om te zorgen voor LHBTI-acceptatie in de klas.

'Dit is een doorbraak voor LHBTI-leerlingen, waar we heel gelukkig mee zijn', zegt COC-voorzitter Astrid Oosenbrug. 'Het is ook hard nodig, want helaas worden LHBTI-leerlingen nog steeds vaak gepest en is 'homo' op school het meest gebruikte scheldwoord.'

'Als het aan de Tweede Kamer ligt, worden alle scholen in Nederland verplicht om te zorgen dat LHBTI's zich in de klas veilig en geaccepteerd weten. Het COC had daar op aangedrongen. De Kamer stemde op dinsdag 17 november voor een voorstel met deze strekking van PvdA, SP en GroenLinks, dat de Wet burgerschapsopdracht voor het onderwijs van minister Arie Slob (Onderwijs) aanscherpt. 

Het gaat om een wijziging van de Wet burgerschapsopdracht voor scholen van minister Slob (Basis- en Voortgezet Onderwijs). Daarin staat welke normen scholen aan hun leerlingen moeten meegeven om volwaardige deelnemers aan de democratische rechtsstaat te worden. 

Het COC drong de afgelopen tijd bij de Kamer aan op een plicht voor scholen om te zorgen dat leerlingen en docenten zich veilig en geaccepteerd weten, ongeacht hun seksuele gerichtheid, genderidentiteit en geslachtskenmerken, huidskleur, geslacht of achtergrond. Ook Rutgers en de regenboognetwerken van CDA, PvdA, GroenLinks, VVD, D66 en SP riepen daartoe op.'

Aanleiding was een uitspraak van minister Slob, die, tijdens het Kamerdebat op 9 november over de wet, zei dat scholen het recht hebben om een verklaring te vragen aan ouders en/of leerlingen, waarin ze een 'homoseksuele leefwijze' afwijzen. Dat komt volgens hem voort uit de vrijheid van onderwijs en de vrijheid van godsdienst. Tegelijkertijd zijn scholen verplicht om voor alle leerlingen te zorgen voor een veilig klimaat, zei hij daarnaast. Deze uitspraak leidde tot veel ophef.

Lees ook: Discriminatie of 'vrijheid'

'Op aandringen van het COC werden scholen in 2012 via de kerndoelen voor het onderwijs al verplicht om leerlingen bij te brengen respectvol om te gaan met te gaan met seksuele diversiteit in de samenleving. Als ook de Eerste Kamer akkoord gaat met de wetswijziging die op 17 november werd aangenomen, moeten scholen er ook voor gaan zorgen dat LHBTI's zich in de klas veilig en geaccepteerd weten.'

Bron: COC.nl – lees het artikel op www.coc.nl

 

*

Blijf op de hoogte!

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Queer & Migrant Film Festival

Al tien jaar is het International Queer & Migrant Film Festival (IQMF) Amsterdam een baken van representatie, veerkracht en artistieke expressie. De openingsfilm dit jaar: Dreamers, van Joy Gharoro-Akpojotor.

Lees verder

Gondola

Een 'reservoir aan feelgood' met 'bijna ondraaglijke schattigheid', noemt NRC de nieuwe film van Viet Helmer. Vanaf 1 mei zie je Gondola in de Nederlandse filmtheaters. Zij aan Zij verloot kaartjes!

Lees verder

'Alsof je geen grenzen hebt'

Bi+ vrouwen maken disproportioneel vaak seksueel grensoverschrijdend gedrag mee en hebben te maken met hyperseksualisering en miskenning van hun seksuele oriëntatie.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden