Mijn pakkie an

Janneke Bosman is personal coach in geaardheid en coming-out, daarnaast begeleidt zij in thema's zoals carrière en burn-out, liefde & relatie, en eetproblematiek. Zij schreef eerder het boek Van Boulimia naar Coming-Out. Meer informatie: www.jannekebosman.nl

Janneke deelt met ons het wel en wee van haar roze gezin. Samen met haar vriendin en hun twee kinderen maakt ze van alles mee, ook op het gebied van gay.

Hoe werkt dat nu, zo'n roze gezin? Da's inmiddels toch eigenlijk gewoon hetzelfde als ieder ander gezin? Want tegenwoordig is een 'normaal' gezin eerder uitzondering dan regel, met alle vormen van ouderschap en samenwonen die we nu kennen. Natuurlijk is een roze gezin ook helemaal hetzelfde! En ergens juist ook weer helemaal niet. Want als je erin duikt, dan zie je tal van situaties die toch nét even helemaal anders zijn…

 

Mijn pakkie an

Ken je dat? Of ik ben ik de enige die hier op deze manier mee bezig is?

Soms heb ik van die dagen dat ik denk: vandaag ga ik lekker vrouwelijk de deur uit. En andere dagen denk ik: nee, doe mij maar lekker mannelijk en relaxed. Misschien heel herkenbaar voor velen, en misschien ook wel helemaal niet, ik heb dat in ieder geval wel.

De vraag komt dan bij mij naar boven: wat is vrouwelijk en wat is mannelijk? Eigenlijk doet dat er helemaal niet toe, je trekt gewoon lekker aan wat je fijn vindt. Maakt niet uit bij welke categorie het zou horen of in welk hokje je het kan stoppen, toch? Is het iets dat misschien helemaal niet speelt in de hetero-wereld? Of juist wel en heeft iedereen dit?

Ik weet nog goed, dat toen ik eenmaal uit de kast kwam, of nee, ik zat er officieel nog in maar

Lees meer

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Ik ben ze zat...

De gesprekken met mijn oude vriendinnen draaien om huizen kopen of verbouwingen, kindjes zijn er deels al of onderweg en crèches zoeken is ook een ding. En dan die feestjes! Het is een andere wereld.

Lees verder

HubClub'26

Inclusieve danskunst van Introdans op tournee: 'Iedereen mag zijn zoals die is.' Bekende choreografen bewerken bestaand werk voor een inclusieve cast, de première is op 6 februari 2026.

Lees verder

Sober is Sexy

Een nieuw geluid in een scene waar alcohol vanzelfsprekend is: Queer Beer lanceert Queer Beer 0.0 en gaat samenwerking aan met Queer & Sober om nuchterheid zichtbaar te maken in de queer community.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden