Première Julian

Het is zover: de film Julian zie je binnenkort in Nederland: vanaf 11 december in de bioscopen – of win (!) kaartjes voor de bijzondere premièreavond op 1 december in Amsterdam! (De winnaar heeft bericht gehad en ook wij zijn erbij, over deze avond lees je volgende week meer! - red.)

Het ontroerende en waargebeurde liefdesverhaal van Fleur en Julian – geïnspireerd op het boek van Fleur Pierets - is het speelfilmregiedebuut van de Belgische Cato Kusters.

Na een vluchtige ontmoeting tijdens een concert zijn de twee vrouwen al snel smoorverliefd en ze maken plannen voor de toekomst. Ze willen met elkaar trouwen en er ontstaat een intrigerend idee. Zou het mogelijk zijn om in elk land waar dat kan 'ja' te zeggen?

Project 22, naar het aantal landen waar het huwelijk tussen mensen van hetzelfde geslacht in 2017 legaal was, kreeg al snel vorm. Na amper vier ceremonies wordt hun reis abrupt onderbroken en moeten ze hun plannen onverwachts stopzetten.

Het verhaal van Fleur en Julian is een verhaal over grenzeloze liefde en de kwetsbaarheid van het leven.

'Deze wondermooie film heeft de lijn tussen plezier en ontwrichting flinterdun gemaakt.' – Fleur Pierets

 

Julian is geïnspireerd op het gelijknamige boek van schrijver Fleur Pierets. Cato schreef samen met Angelo Tijssens (Girl, Close) het scenario. Julian is de eerste productie van The Reunion, het productiehuis van Michiel Dhont en Lukas Dhont en is gecoproduceerd door Topkapi Film en de gebroeders Dardenne (Les Films du Fleuve). De onderlinge chemie tussen de Belgische Laurence Roothooft (Julian) en de Franse Nina Meurisse (Fleur), een rijzende ster dankzij haar rollen in recente films van Céline Sciamma en Boris Lojkine, versterkt de impact van het verhaal.

2 tickets voor de Amsterdamse première van Julian op 1 december

Deze actie is verlopen.

 

Julian zie je vanaf 11 december in de Nederlandse bioscopen.

*

Blijf op de hoogte:

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Trouwen op TV

'Het is heel waardevol om te merken dat ik, door mezelf te zijn, echt iets beteken voor de kijkers.' Cindy deed mee aan Married at First Sight. 'Herkend worden is nog steeds een gekke gewaarwording.'

Lees verder

Horoscoop juli 2026

Het is tijd om je te realiseren dat ook jij af en toe gedragen mag worden, je kwetsbaar op mag stellen. Ze is er voor jou zoals jij er voor haar bent, je hoeft je niet altijd groot te houden. - Wat staat jou te wachten?

Lees verder

Vlinderhaven

Woongemeenschap voor queers uit alle generaties: appartementen, maisonnettes, gezinswoningen of woningen voor woongroepen, huur of koop, op Centrumeiland (IJburg) Amsterdam.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden