Expositie 'Gijsen, flikker op!'

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 16 juni 2016
Tijd: 16.45 uur
Type: Politiek
Website: https://www.facebook.com/events/1795322910688192/

Locatie:

Naam: OBA expozaal
Straat: Oosterdokskade 143
Plaats: Amsterdam

Omschrijving:

Op 16 juni opent de tentoostelling 'Gijsen, flikker op!' in de Centrale Bibliotheek in Amsterdam. De expositie vertelt het verhaal van een grote groep homoseksuelen in 1979 besloot in bisschopsstad Roermond te gaan demonstreren tegen de oerconservatieve bisschop Gijsen. Na Witte Donderdag en Goede Vrijdag ontstond daar op 14 april 1979 de eerste Roze Zaterdag.


Tegelijkertijd is op het IHLIA-plein de expositie 'DEMONSTREER !!!' te bekijken die een beeld schetst van de allereerste ‘homodemonstratie’ in Nederland (Amsterdam, 1977) 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Twee mama's en het zaadje

Wij zijn natuurlijk al best lang een 'roze' gezin, maar nog altijd zijn de opmerkingen soms vermakelijk. Onze dochter weet het in ieder geval al goed uit te leggen aan de hele kring.

Lees verder

Brave New West

Op 12 en 13 juli verandert de Sloterplas in een broedplaats voor creativiteit, verbinding en activisme tijdens een nieuw, gratis tweedaags festival waar vrouwen+, meiden en LBTQI+ personen de hoofdrol spelen.

Lees verder

All Inclusive

Satirisch 'reisbureau' van Roze Maandag stelt lhbtiqa+ wetgeving wereldwijd aan de kaak: met de confronterende campagne laten zij de keiharde realiteit zien.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden