Queer Pride Gent
Omschrijving:
De eerste editie van Queer Pride Gent vindt plaats op zaterdag 11 mei 2019. De Vrijdagmarkt, het Anseeleplein, Grootkanonplein, Poeziëcentrum en de Kammerstraat zullen zich transformeren tot een veilige haven voor alle queers en hun sympathisanten. De Queer Pride Gent vertrekt vanuit een gevoel van inclusiviteit, acceptatie en appreciatie, gegrond in de waardering voor eender welke seksuele of romantische oriëntatie en genderidentiteit of -expressie, mensen met een handicap of mensen van kleur.
Queer Pride Gent is een open uitnodiging aan iedereen voor deelname aan een of meerdere activiteiten uit een divers, alternatief aanbod van workshops, een Queer Fair, optredens en debatten tot een familiedag, en de verdere invulling aan een Queer-monument door #LHBTMonumntGent en bondgenoten. Een slotfeest is de klap op de vuurpijl.
In tegenstelling tot vele vaak commercieel en institutioneel gedreven pride-evenementen in centrumsteden wil Queer Pride Gent een alternatief geluid laten horen, één dat is gegrond op maatschappelijk engagement. Vooroordelen, onbegrip en agressie zijn vaak het resultaat van een gebrek aan kennis en voortschrijdend inzicht. De ander niet begrijpen is jammerlijk, de ander niet willen begrijpen is echter een schande. Queer Pride wil daarom mensen uit elke hoek van de samenleving samenbrengen en hun de kans geven om elkaar goed in de ogen te leren kijken. Queer Pride Gent is een vreedzaam protest tegen maatschappelijke normen, instituten en structuren die de seksuele, sociale en culturele diversiteit en vrijheid onderdrukken.
Deze debuuteditie van Queer Pride Gent is een initiatief van vele individuen, vrijwilligers en activisten die allen hun roots in de Gentse stad hebben. Queer Pride Gent wil het vrije, non-commerciële karakter van dit event beschermen en rekent daarom enkel op vrijwillige bijdragen van sympathisanten. Meer informatie vind je www.queerpridegent.be.
Art Direction by Mert Şen
PROGRAMMA HIER ONDER
LOCATIES: Vrijdagmarkt (Queer Performance Square), Anseeleplein (Queer Stage & Pradio), Grootkanonplein (Speakers Corner), Poëziecentrum (Debatten), Kammerstraat (Familiedag).
Linken naar de specifieke events voor line-up en meer:
STAGE
(https://www.facebook.com/events/382135622374842/)
SQUARE
(https://www.facebook.com/events/2245401422220046/)
SPEAKERS CORNER (https://www.facebook.com/events/394760531107170/)
DEBATTEN
(https://www.facebook.com/events/794809477569751/)
PRADIO
https://www.facebook.com/events/2319107845015493/
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Ethische non-monogamie
Jorna Wierts schreef het boek Ethische non-monogamie. We spreken haar, over open relaties, het boek, uitdagingen en coaching. Ze vertelt ook over haar eigen relaties en ervaringen met vrouwen.
Lees verder
Hot Milk
Emotioneel geladen queer drama in de zon: Sofia (Emma Mackey) is met haar zieke moeder (Fiona Shaw) in Spanje en wordt gehypnotiseerd door de aantrekkingskracht van de vrijzinnige Ingrid (Vicky Krieps). Win kaartjes!
Lees verder
Regenboogboek 2025
Het Regenboogboek van het Jaar wordt georganiseerd in het kader van Pride Amsterdam. De jury zal zich de komende tijd buigen over de drie boeken die de meeste stemmen kregen.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden