LGBTshirtQIA+: Vijftig jaar queergeschiedenis op T-shirts
Omschrijving:
LGBTshirtQIA+ toont een omvangrijke greep uit de T-shirtcollectie van IHLIA LGBT Heritage. Vijf topstukken worden uitgelicht – ieder uit verschillende perioden, gebieden en (sub)culturele achtergronden – en voorzien van context in de vorm van interviews, essays, beelden en gedichten.
Fotograaf Ari Versluis plaatst deze verhalen in het heden, zo wordt de geschiedenis gedragen door lhbtq+'ers van nu.
Alle shirts zeggen iets over en zijn onderdeel van belangrijke momenten uit de lhbtqi+-historie. LGBTshirtQIA+ nodigt uit om met een open blik te kijken naar, te fantaseren over, en in te zoomen op de diverse belangrijke verhalen die alle 327 T-shirts in de IHLIA-collectie met zich meedragen.
te zien t/m 31 oktober.
foto: Robin (gemaakt door Ari Versluis).
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Horoscoop maart 2026
'Een nieuw avontuur (met een nieuwe vrouw?) trekt nu je aandacht en het moment lijkt perfect. Maar dat het in je hoofd speelt, betekent nog niet dat je er volledig in (of op) kunt duiken.' - Wat staat jou te wachten?
Lees verder
WRIVINGE
Een educatieve cabaretshow over de geschiedenis van seks, kink en erotiek – met historische seksverhalen, drag en een flinke dosis humor. Presentator & kostuums: Olga Ponjee!
Lees verder
Vrouwen van Compas
Willeke startte een community voor vrouwen die van vrouwen houden. Vrouwen die houden van het leven, van plezier, inspiratie én verdieping. We spraken haar uitgebreid.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden