'Ze hebben het woord Gay gestolen!'

Politicus Bob Katter beschuldigt de LHBT-gemeenschap ervan het mooiste woord uit de Engelse taal te hebben gestolen: Gay.

In Australië is er een pittige discussie gaande over de openstelling van het huwelijk. Ook Katter heeft wat te melden: Tijdens een live uitzending op de Australische televisie ging Katter behoorlijk tekeer over een gedicht dat hij tijdens zijn studie las. Daar stond in: .. 'then Belinda smiled and all the world was gay'. "Ik had daar zo'n mooi beeld bij. Maar de homo's hebben dat woord ingepikt. Net als ze nu doen met het huwelijk. Wat gaan ze nog meer van ons afnemen? Onze vrijheid?" (…) Ze kunnen zich het mooie woord Gay niet zomaar toe-eigenen. Net zoals ze het mooiste instituut ter wereld, het huwelijk, niet zomaar kunnen inpikken. Als je een verbinding wilt, dan verzin je daar zelf maar een naam voor. Dat is wat er hand de hand is: ze stelen het van ons." In de media wordt Ketter's tirade bizar genoemd.

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Even aan mijn zoon vragen

Zij is vijftiger, hetero en opgegroeid in een andere tijd. Hij is twintiger, queer en woont in New York. Samen verkennen ze de queerwereld, met openheid, humor en een flinke dosis nieuwsgierigheid.

Lees verder

Tropikali 2026

Maak ruimte in je agenda voor de ultieme queer celebration: 'Tropikali is ontstaan vanuit de wens om de queer community niet alleen te vieren, maar ook te versterken.' De achtste editie is in juni!

Lees verder

Roze stem

Woensdag is het zover. We mogen weer. Zelf hoop ik dat het kabinet er heel anders uit gaat zien. Ik hou mijn hart vast. Het is in ieder geval belangrijk dat we met z'n allen naar de stembus gaan en onze stem laten gelden.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden