Een man!

Janneke Bosman is personal coach in geaardheid en coming-out, daarnaast begeleidt zij in thema's zoals carrière en burn-out, liefde & relatie, en eetproblematiek. Zij schreef eerder het boek Van Boulimia naar Coming-Out. Meer informatie: www.jannekebosman.nl

Janneke deelt met ons het wel en wee van haar roze gezin. Samen met haar vriendin en hun dochtertje maakt ze van alles mee, ook op het gebied van gay.

Hoe werkt dat nu, zo'n roze gezin? Da's toch eigenlijk gewoon hetzelfde inmiddels als ieder ander gezin? Want tsja, tegenwoordig is een 'normaal' gezin eerder uitzondering dan regel, met alle vormen van ouderschap en samenwonen die we nu kennen. Natuurlijk is een roze gezin ook helemaal hetzelfde! En ergens juist ook weer helemaal niet. Want als je erin duikt, dan zie je tal van situaties die toch nét even helemaal anders zijn. 

 

Een man! Ja, een man. We hebben geweldig nieuws aan deze kant van het front… Er komt een man ons vrouwengezin versterken. In de zevende hemel zijn we, en nog veel verder dan dat. Het heeft dus toch mogen lukken. En ja, ik vind het nog altijd heel eng om te delen, want het is nog niet zover. In de zin van; hij is nog niet geboren. Maar: hij zit er wel in! Zelfs nu ik dit schrijf, voel ik de lieve kleine zacht schoppen in mijn buik. Soms zijn het flinke trappen, want hij zit er stiekem al best lang in. Nog maar 2,5 maand en dan komt hij zich toch echt bij ons voegen. We kunnen bijna niet wachten.

Ik heb lang gewacht met het delen van dit verhaal, van dit nieuws. Want tsja, we willen natuurlijk dat het goed gaat. De ervaring is immers ook anders geweest. Het blijft dus nog steeds spannend. En ergens lijkt het wel of ik het pas durf te delen als hij helemaal gezond op de wereld is gekomen. Tegelijkertijd ben ik zo dankbaar dat het heeft mogen lukken. Het lukte ook al vrij snel; na de vijfde poging van de negen die we kregen. Bij ons dochtertje was het bij poging negen van negen pas raak.

Ik heb er wel bewust een lange pauze voor genomen. Ik voelde intuïtief dat dit me te doen stond, om zo de rust

Lees meer

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Wintersprookje

Queer sprookje voor iedereen vanaf 6 jaar: 'In onze versie van Shakespeare's The Winter's Tale hebben we de rollen enigszins aangepast: prinses Fleurizan wordt smoorverliefd op de knappe Perdita.'

Lees verder

Paarse Vrijdag 2025

Solidariteit staat centraal op 12 december: dan zetten scholieren, docenten en leerkrachten zich met steun van COC in voor een school waar iedereen zichzelf kan zijn, zonder buitensluiting of pesten.

Lees verder

Een hoop

Claudia de Breij lanceert nieuw album: 'Mijn heldinnen van nu, Chappell, Taylor en Beyoncé inspireren me minstens zoals mijn oude helden Ramses, Herman en Paul. Het vertalen van hun teksten was heerlijk.'

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden