Nieuwe balans

Janneke Bosman is personal coach in geaardheid en coming-out, daarnaast begeleidt zij in thema's zoals carrière en burn-out, liefde & relatie, en eetproblematiek. Zij schreef eerder het boek Van Boulimia naar Coming-Out. Meer informatie: www.jannekebosman.nl

Janneke deelt met ons het wel en wee van haar roze gezin. Samen met haar vriendin en hun (inmiddels twee!) kinderen maakt ze van alles mee, ook op het gebied van gay.

Hoe werkt dat nu, zo'n roze gezin? Da's toch eigenlijk gewoon hetzelfde inmiddels als ieder ander gezin? Want tsja, tegenwoordig is een 'normaal' gezin eerder uitzondering dan regel, met alle vormen van ouderschap en samenwonen die we nu kennen. Natuurlijk is een roze gezin ook helemaal hetzelfde! En ergens juist ook weer helemaal niet. Want als je erin duikt, dan zie je tal van situaties die toch nét even helemaal anders zijn…

 

Ik had er nooit echt over nagedacht, totdat mijn vriendin van die onverwachte, grappige anekdotes had: 'Ik had laatst een afspraak met een zakenpartner', vertelde ze, 'en hij keek me zo verbaasd aan. Ik snapte zijn blik niet, maar even later begreep ik het! Ik had hem een tijdje geleden verteld dat we een kleine verwachtten. Hij bleek het verkeerd begrepen te hebben. Ik legde hem uit: ík ben niet zwanger, maar mijn vriendin. Toen viel bij hem het kwartje.' Blijkbaar had ze dit soort situaties wel vaker.

En nu is onze kleine man er. Hij is zo relaxed. Behalve als hij honger heeft, maar daar is wat aan te doen. Nu al merken we dat hij echt wat balans komt brengen bij zijn drie dames. Hoe het ook vorm gaat krijgen natuurlijk. Want als hij straks heel vrouwelijk zou zijn, mag hij ook lekker in de Elsa jurken meedansen. Dat mag hij overigens sowieso, vrouwelijk of niet. Da's een beetje mijn schuld. Ik ben ooit nogal fan geweest van Frozen, en

Lees meer

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Cocktail of Mocktail?

Onderzoek van COC Nederland, Rutgers en het Trimbos-instituut laat zien dat alcoholgebruik samenhangt met identiteitsvorming, omgaan met minderheidsstress en het vinden van verbinding met anderen.

Lees verder

Club Queersten op TV

'Een ode en viering van queer arts vanuit Koninklijk Theater Carré. En nu ik de bijna 100 performers terugzie, voelt het nog steeds surreëel - hoe extatisch alles samenkwam - en nu is het voor jullie!'

Lees verder

Art she crafted

De tentoonstelling laat zien hoe vrouwen - wereldwijd en door de eeuwen heen - kunst en cultuur vormgeven. De verhalen laten zien dat vrouwelijke creativiteit altijd een constante kracht is geweest.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden