Bet van Beeren, 'een brug tussen homo en hetero'

betbrug

Bet van Beeren heeft haar eigen brug. De beroemde kroegbazin en voorvechtster van gelijke rechten voor homo's en lesbiennes, wordt daarmee op een speciale manier geëerd. Om half vier vrijdagmiddag werd de Stormsteegbrug officieel omgedoopt tot de Bet van Beerenbrug.

'Het is zo toepasselijk dat een brug naar Bet van Beeren is vernoemd, want dat is precies wat ze was. Een brug tussen homo en hetero, tussen politie en criminelen tussen kunst en volksvermaak', zegt een aanwezige die zich voor de gelegenheid rijkelijk had uitgedost. 

Bet van Beeren was sinds 1927 de uitbater van café het Mandje, dat ook in de oorlogsjaren stand hield. Het café van 'tante Bet' was behalve een vrijplaats voor homoseksuelen, ook een plek voor de zeelui, hoeren, buurtbewoners, acteurs, schilders en intellectuelen die de Zeedijk rijk was.

De brug over de Oudezijds Achterburgwal tussen de Korte Stormsteeg en de Korte Niezel werd omgedoopt vanwege het 90-jarig bestaan van de kroeg. Wel is het Mandje een tijd gesloten geweest toen de heroïnecrisis in de jaren '80 de buurt teisterde. 

'Ze heeft geen penningen van de gemeente Amsterdam gehad, ze heeft geen ridderorde's opgespeld gekregen, maar zij krijgt straks wel een brug naar haar vernoemd', zei stadsdeelvoorzitter Centrum Boudewijn Oranje. 'Ik denk dat het uiteindelijk veel mooier is, want er zijn veel minder mensen die een brug met hun naam dragen, dan dat ze een lintje dragen.' 

Bron: AT5

Lees ook: 'Ze zijn een symbool. Tante Bet én het café'

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

This is not a coming-out story

Verhalen die raken, verwonderen of uitdagen: in deze classics-collectie zie je films waarbij het queer zijn op een genuanceerde manier wordt meegenomen, zonder het tot het enige focuspunt te maken.

Lees verder

Twee vrouwen

Velvet Pulpature #3: Een goudeerlijk portret van de liefde. Op 27 mei verschijnt het veelbelovende boek van Sytske van Koeveringe en wij spraken haar alvast, over de titel, het schrijven en het verhaal.

Lees verder

Lawaai voor de liefde!

Demonstratie tegen Trump, Orbán en andere haatzaaiers: we hebben er genoeg van, daarom gaan we demonstreren, op 24 juni in Den Haag. Ben je erbij? Samen tegen de golf van haat!

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden