Identiteit onbekend

De fans wachten al sinds 2022 smachtend op meer informatie: toen werd bekend dat er een tv-serie gemaakt zou gaan worden met patholoog Kay Scarpetta in de hoofdrol. Scarpetta is een creatie van Patricia Cornwell. In 1990 verscheen het eerste boek in de serie, nu – en vanaf 19 november het ebook ook in het Nederlands – ligt het 28e deel in de (online) winkel.

Maar eerst de serie! Daarover is inmiddels duidelijk dat Jamie Lee Curtis en Nicole Kidman de productie op zich hebben genomen voor Prime Video. Ze hebben ook allebei een belangrijke hoofdrol: Nicole Kidman speelt Kay Scarpetta, Curtis neemt de rol van Dorothy op zich, de zus van Scarpetta en inmiddels echtgenote van detective Pete Marino, Scapetta's zakenpartner. Marino wordt gespeeld door Bobby Cannavale en Simon Baker (The Mentalist) speelt de rol van Benton Wesley, een FBI profiler en de man van Kay.

Rosy McEwen zal de rol van een jongere Kay Scarpetta spelen. Zij won een British Independent Film Award voor haar rol in de film Blue Jean (2022).

De rol van de geniale Lucy Farinelli, het (lesbische) nichtje van Kay, wordt gespeeld door Ariana DeBose. Zij speelde onder meer in The Prom en won een Oscar voor haar rol in The West Side Story, als eerste queer latina ooit. Ariana heeft sinds 2017 een relatie met kostuum designer Sue Makkoo en zet zich in voor LHBTQ jongeren. In de Scarpetta-serie zal Janet Montgomery de rol van Janet spelen: de grote liefde van Lucy.

Het filmen is begonnen en Amazon heeft ook al groen licht gegeven voor een tweede seizoen. Schrijfster Patricia Cornwell is erg enthousiast over de serie en helpt met de productie en het script, hoewel de het verhaal voor de serie niet door haarzelf geschreven is: het beslaat twee van haar boeken, de allereerste: Fataal weekend (Postmortum, 1990), en Autopsie (2021). 'Ik ben ontzettend benieuwd naar wat Nicole Kidman doet met Scarpetta,' zegt ze tegen Boston.com. Patricia en haar vrouw Dr. Staci Gruber wonen in Boston, waar Staci als neurowetenschapper verbonden is aan Harvard University.

Identiteit onbekend - Patricia Cornwell

Scarpetta-boek nummer 28, in het Nederlands uitgegeven door Luitingh-Sijthoff,  is sinds vandaag, 19 november, verkrijgbaar als  ebook, later deze maand ook als paperback.
Het verhaal: patholoog-anatoom Kay Scarpetta wordt naar een duister en verlaten pretpark opgeroepen om een lichaam op te halen, maar treft iets aan wat ze niet had verwacht…
Het slachtoffer is Sal Giordano, een man van wie ze ooit zielsveel hield. Om het lichaam van Giordano ligt een cirkel van bloemblaadjes en zijn huid heeft een vreemde rode kleur. Scarpetta's nichtje Lucy denkt dat hij uit een vliegend object is gegooid. Een autopsie moet uitwijzen wat er precies is gebeurd, maar Scarpetta is geschokt als ze ontdekt dat haar goede vriend bewust voor haar een aanwijzing heeft achtergelaten. Een spoor dat wel héél dicht naar huis leidt.

*

Blijf op de hoogte:

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Horoscoop juli 2025

Waar komt jouw negatieve zelfbeeld vandaan? Onderzoek dat en vraag om wat je nodig hebt; je verdient dezelfde zorg en liefde die je aan anderen geeft, zeker in de roerige tijd die ons te wachten staat.

Lees verder

Ethische non-monogamie

Jorna Wierts schreef het boek Ethische non-monogamie. We spreken haar, over open relaties, het boek, uitdagingen en coaching. Ze vertelt ook over haar eigen relaties en ervaringen met vrouwen.

Lees verder

Hot Milk

Emotioneel geladen queer drama in de zon: Sofia (Emma Mackey) is met haar zieke moeder (Fiona Shaw) in Spanje en wordt gehypnotiseerd door de aantrekkingskracht van de vrijzinnige Ingrid (Vicky Krieps). Win kaartjes!

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden